Dnes je čtvrtek 11. srpna 2022., Svátek má Zuzana
Počasí dnes 27°C Oblačno

Články autora

knp

LOH 2016

Gymnastika jen pro teenagerky? Legenda Čusovitinová válí na OH i ve 41 letech!

knp 15. 8. 2016
Kapitánce amerických zlatých gymnastek v Riu, 22leté Aly Raismanové, přezdívají její reprezentační kolegyně „babička Aly“. Ve sportu náročném na ohebnost těla, v němž je docela běžné, že útlé dívky končí kariéru už v 18, je celkem raritou. Ovšem – co v tom případě říct o legendě Oksaně Čusovitinové, která sebou „hází“ i v 41 letech?! Navíc se soupeřkami, které jsou ve věku jejího 17letého syna, pořád zvládá držet krok! V Riu na své 7. olympiádě vybojovala v noci ve finále přeskoku skvělé 7. místo!
LOH 2016

Aktualizováno: PRVNÍ MEDAILE! Slalomář Prskavec získal na olympijské divoké vodě bronz

knp 10. 8. 2016
Byly to obrovské nervy, rozhodovaly setiny vteřiny, ale čekání české výpravy na první cenný kov z olympiády v Riu de Janeiro je v 5. den trvání her u konce. Úřadující mistr světa na kajaku, 23letý vodní slalomář Jiří Prskavec, si na kanálu Deodoro vyjel bronz. Ve finále přitom předvedl jasně nejrychlejší čas dne, o zlato jej připravil dotek jedné branky…
LOH 2016

Olympijská romance: Vezmeš si mě? Ragbistka řekla přítelkyni ano přímo na hřišti

knp 9. 8. 2016
A pak že je ženské ragby drsný sport, v němž není prostor na dívčí něhu… Jistě, co chvíli v něm z aktérek teče krev a s chrániči zubů leckteré vyhlížejí zlověstně, ale mimo hřiště jsou pořád těmi křehkými romantickými stvořeními. Když dostala brazilská ragbistka Isadora Cerullová po včerejším finále turnaje při slavnostním vyhlášení přímo na hřišti od své přítelkyně návrh k sňatku, byla naměkko. A samozřejmě řekla ano.
LOH 2016

Sabotáž! rozčiluje se oštěpařský mistr světa. V Keni na něj 'zapomněli' s letenkou na OH

knp 8. 8. 2016
S největší pravděpodobností žádný z 10 500 sportovců, kteří startují na olympiádě v Riu de Janeiro, nemusel na cestě do Brazílie podstoupit takovou odyseu jako Keňan Julius Yego. Představitelé tamního olympijského výboru (KOV) mu totiž nezajistili letenku a on musel cestovat přes angolskou Luandu, v dějišti her přistál včera vpodvečer tamního času. A to nejdůležitější: nebyl to žádný řadový člen výpravy, nicméně s vizitkou úřadujícího mistra světa v hodu oštěpem jedna hlavních z medailových nadějí země!
Euro 2016

Fotbalové Euro odpovědělo na imigrační otázku. Evropa je s přistěhovalci zajímavější

knp 13. 7. 2016
Diskuse o imigrantech je stále živá a aktuální, přestože se v minulých dnech víc skloňoval Brexit či fotbalové mistrovství Evropy. A právě turnaj ve Francii přinesl pádné (a přitom vlastně nijak zvlášť proklamované) argumenty i odpovědi na situaci kolem uprchlické vlny do Evropy. Znovu se ukázala síla sportu, který umí překonávat jakékoli bariéry. Vlastně na tribunách či u televizní obrazovky nikdo pořádně nevnímal, že v přímém přenosu sleduje názorný příklad dopadu přílivu uprchlíků – a byl to blažený pohled.
Euro 2016

Mistry Evropy se stanou Němci, věští islandská Miss Euro

knp 5. 7. 2016
Její tým už z turnaje vypadl a možná to byla ona, kdo islandským fotbalistům přinesl potřebné štěstí a sílu v jejich senzačním tažení. Miss Euro 2016 Arna Ýr Jónsdóttirová přesto pokračuje „ve službě“ dál. A 21letá blondýnka si zahrála na vědmu a odhadla, jak celý turnaj dopadne.
Euro 2016

'Nuly' vs. supercenné zboží. Ti první však na ME ještě hrají, ti druzí jsou už doma…

knp 30. 6. 2016
Dohromady stojí méně, než je na fotbalové burze vyčíslena hodnota jednoho lehce nadprůměrného hráče. A přesto tahle jedenáctka „levných pracovních sil“ má na Euru stále naději, že z něj odjede s nejcennější trofejí. Zatímco ti, kteří by jen sami o sobě při případném přestupu stáli i 6násobek ceny celé této sestavy, jsou už z Francie doma.
Euro 2016

Podívejte se, která kráska má ještě šanci mít doma letošního mistra Evropy

knp 29. 6. 2016
Na evropském šampionátu už zbyla jen třetina týmů, zítra se rozjede čtvrtfinále. Kdo jej zvládne, odjede z Francie s medailí. Po celé sezoně a náročném turnaji k tomu vedle fotbalových kvalit bude potřebovat také podporu z hlediště či alespoň na dálku. Který fotbalista se může spolehnout na tu nejhezčí? Každého čtvrtfinalistu reprezentuje partnerka jednoho hráče.