Dnes je neděle 25. září 2022., Svátek má Zlata
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Český bulvár: Paroubek, John, Bárta a jejich temné stránky

Český bulvár: Paroubek, John, Bárta a jejich temné stránky
zdroj: tisková zpráva

Mediální analytik Milan Kruml tvrdí, že je velký rozdíl mezi českým bulvárem a tím v zahraničí. Zatímco nejčtenější Blesk se pouští do takzvaných afér, které jdou pouze po povrchu, tak například německý Bildzeitung zkoumá i jejich přičiny. Přesto analytik nepopírá, že český bulvár má stále mezi lidmi velký úspěch.

Deník Blesk čte denně o 51 tisíc lidí více, než před čtvrtrokem. „Blesk si tak upevnil pozici nejčtenějších novin v Česku. Každý den projde rukama jednoho milionu 420 tisíc čtenářů," uvádí o sobě deník na stránce, která je obyčejně věnovaná tématu politiky. Jakoby se tím chtěl deník ospravedlnit před tím, že neustále "šije" do těch stejných politiků, tedy do Jiřího Paroubka, Radka Johna, či Víta Bárty.

U expremiéra Jiřího Paroubka si ale bulvár v minulosti spíše všímal jeho půvabné manželky Petry a miminkovské výbavičky dcerky Margarity, než aby u něj objevil nějakou šťavnatou kauzu, kvůli níž by musel odstoupit. A u Víta Bárta? Kdyby nebylo jeho firmy ABL, krásné novomanželky Kateřiny a zálibě ve sportovních vozech, jistě by čtenáři s nechucením odložili i páteční vydání Blesku, kde se poměrně nudně pojednává o tom, jak a kde Bárta bydlí.

Celý článek na ParlamentniListy.cz