Dnes je pátek 22. ledna 2021., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 2°C Oblačno

Bohuslave Sobotko, hlavně mlčte. Vláda se odrovná sama

Bohuslave Sobotko, hlavně mlčte. Vláda se odrovná sama
zdroj: Archiv

POLITOLOGOVÉ Místopředsedkyně sociální demokracie Marie Benešová si v pondělním rozhovoru pro deník MF Dnes poodhalila nitro. Podle ní jsou Hašek i Sobotka nevýrazní lídři a nezískávají pro ČSSD všechny potenciální hlasy.

Benešová vychází z průzkumů veřejného mínění, v nichž sice ČSSD dosahuje stabilních 27 až 29 procent, ale "nespokojené" hlasy získávají další strany, zejména KDU-ČSL, Zemanovci, Suverenita, ale i zelení.

V naší anketě jsme se dotazovali politologů, zda se ČSSD má obávat toho, že tyto strany a případné nové "Věci veřejné" jí vzhledem k její nevýraznosti mohou ujídat z voličského koláče? V čem musí sociální demokracie přitvrdit, či co má dělat jinak, aby se to nestalo? Pět politologů, pět odlišných názorů.

Podle Lukáše Novotného z UJAK by se ČSSD za normálních okolností obávat měla. "Strana skutečně nemá silné lídry, což platí jak o B. Sobotkovi, tak o M. Haškovi. Na druhou stranu ji však reálná politická situace zase až tolik k obavám vybízet nemusí, protože jmenované strany mají své lídry ještě méně výrazné než ČSSD. Platí to zejména o zelených a KDU-ČSL," uvádí pro ParlamentníListy.cz Novotný. Politolog naopak vidí jako účinný prvek pro získávání voličů, potažmo nebezpečí pro ČSSD, populismus Suverenity J. Bobošíkové.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,370 21,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma