Auto vjelo v Opavě pod vlak, dva lidé zemřeli

- Aktuality autor: red

Pětačtyřicetiletý řidič a jednašedesátiletá spolujezdkyně zahynuli v osobním autě, které se dnes v 07:05 na přejezdu v Opavě srazilo s nákladním vlakem. Další žena byla vážně zraněna. Informovala o tom policejní mluvčí Dagmar Schindlerová.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Vlaková doprava na trati Opava - Krnov je nyní přerušena. Uzavřena bude zhruba do 11:00, informoval náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda se stala na přejezdu v Palhanecké ulici, kde nejsou závory, jen světelná výstraha. "Signalizace fungovala, před přejezdem čekalo několik aut. Řidič je předjel a vjel přímo před stopadesátitunový nákladní vlak, který jel ve směru do Krnova," řekla Schindlerová.

Uvedla, že vlak narazil do boku auta ze strany řidiče a tlačil vůz před sebou asi 150 metrů. "Strojvedoucí neměl šanci zastavit vlak rychleji," řekla policejní mluvčí. Řidič a žena, která seděla v autě za ním, byli na místě mrtví, pětašedesátiletá žena, která seděla vpředu vedle řidiče, utrpěla vážná zranění a vrtulník záchranářů ji přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Tagy: smrt nehoda vlak Opava

Zdroje: ČTK