Auto usmrtilo ve Vratimově chlapce

- Aktuality autor: Michal Polák

Ostravská policie řeší tragickou nehodu, při které v pátek ve Vratimově-Horní Datyni zemřel osmiletý chlapec. Na autobusové zastávce u školy přebíhal zpoza autobusu silnici a srazilo ho osobní auto. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. 

Nehoda se stala kolem 18:30 ve Vratimovské ulici u zastávek autobusů MHD Horní Datyně-škola. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že sedmadvacetiletý řidič felicie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a v prostoru mezi zastávkami srazil dítě, které přebíhalo vozovku zpoza autobusu linky číslo 21, uvedla Holčáková. 

"Dítěti, které bylo po události v bezvědomí, se pokoušeli poskytnout první pomoc lidé přítomní na místě. Lékař záchranné služby po svém příjezdu zjistil, že chlapec nejeví známky života, došlo k selhání všech jeho základních životních funkcí," sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Záchranářům se po zhruba 20 minutách podařilo obnovit činnost chlapcova srdce. V kritickém stavu ho převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde ale později zemřel. 

Policisté žádají svědky, kteří mohou k nehodě uvést nějaké informace, aby je kontaktovali na lince 158 nebo na telefonním čísle 606 746 696. 

Tagy: autonehoda automobil Ostrava smrt dítěte

Zdroje: ČTK