Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

A dost! Konec gulášovým členům, zlobí se Foldyna

A dost! Konec gulášovým členům, zlobí se Foldyna
zdroj: tisková zpráva

Sociální demokracie na Ústecku řeší další problém s náborem černých duší. Jak zjistil deník Aktuálně.cz, na Litoměřicku kdosi rekrutoval mladé lidi, přičemž jim za vstup do partaje nabízel marihuanu.

Úřadující šéf strany Bohuslav Sobotka považuje kauzu zatím za „spekulaci a virtuální realitu", ústecký poslanec Jaroslav Foldyna naopak za obrázek toho, co se v severočeském regionu děje se stranickou demokracií.

„Myslím, že je to v tuto chvíli spekulace na druhou. Nechme to na policii, ať prověří, zda se někdo dopustil trestného činu či nikoliv. ČSSD situaci na Litoměřicku řeší, probíhá tam přeregistrace členů celé okresní organizace. Věřím, že se tam potom situace uklidní," řekl ParlamentnímListům.cz Sobotka. Celý případ zatím považuje pouze za virtuální.

Kauzu naopak rozhodně nebere na lehkou váhu místopředseda Krajského výkonného výboru strany Jaroslav Foldyna. „Ani v největší fantazii si nedovedu představit, že by toto byla realita, že vám někdo za vstup do politické partaje běžně nabídne drogu. Považuji to za absurdní, a pokud to tak je, a nejde o sehranou scénu, všichni tito lidé patří okamžitě ven z ČSSD. A najít okamžitě autora tohoto nápadu. To přeci nemohlo vymyslet pět nebo deset mladých lidí, někdo za tím stojí," sdělil ParlamentnímListům.cz Foldyna a zdůraznil, že se kauza objevila před volbami.

Celý článek na ParlamentniListy.cz