Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes -3°C Občasné sněžení

A dost! Konec gulášovým členům, zlobí se Foldyna

A dost! Konec gulášovým členům, zlobí se Foldyna
zdroj: Archiv

Sociální demokracie na Ústecku řeší další problém s náborem černých duší. Jak zjistil deník Aktuálně.cz, na Litoměřicku kdosi rekrutoval mladé lidi, přičemž jim za vstup do partaje nabízel marihuanu.

Úřadující šéf strany Bohuslav Sobotka považuje kauzu zatím za „spekulaci a virtuální realitu", ústecký poslanec Jaroslav Foldyna naopak za obrázek toho, co se v severočeském regionu děje se stranickou demokracií.

„Myslím, že je to v tuto chvíli spekulace na druhou. Nechme to na policii, ať prověří, zda se někdo dopustil trestného činu či nikoliv. ČSSD situaci na Litoměřicku řeší, probíhá tam přeregistrace členů celé okresní organizace. Věřím, že se tam potom situace uklidní," řekl ParlamentnímListům.cz Sobotka. Celý případ zatím považuje pouze za virtuální.

Kauzu naopak rozhodně nebere na lehkou váhu místopředseda Krajského výkonného výboru strany Jaroslav Foldyna. „Ani v největší fantazii si nedovedu představit, že by toto byla realita, že vám někdo za vstup do politické partaje běžně nabídne drogu. Považuji to za absurdní, a pokud to tak je, a nejde o sehranou scénu, všichni tito lidé patří okamžitě ven z ČSSD. A najít okamžitě autora tohoto nápadu. To přeci nemohlo vymyslet pět nebo deset mladých lidí, někdo za tím stojí," sdělil ParlamentnímListům.cz Foldyna a zdůraznil, že se kauza objevila před volbami.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,040 26,120
USD 21,390 21,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma