Záměr televize ukázat rekonstrukci pitvy Jacksona terčem kritiky

- Aktuality autor: red

áměr televizní stanice Discovery vysílat pořad, který se snaží ukázat rekonstrukci pitvy Michaela Jacksona, vyvolal kritiku fanoušků zesnulého amerického zpěváka.

Vykonavatelé jeho pozůstalosti John Branca a John McClain také záměr ostře odsoudili a vyzvali stanici, aby pořad zrušila, uvedly tiskové agentury.

"Samotné rozhodnutí uskutečnit tento pořad je šokujícím nevkusem. Projekt je necitlivý k Michaelově rodině a jeho jedinou motivací se zdá vaše zaslepená touha využít Michaelovu smrt... Jménem Michaelovy rodiny, fanoušků, rozumu a decentnosti vás naléhavě žádáme, abyste vše zvážili a zrušili tento program," napsali vykonavatelé pozůstalosti.

Tišená reklama s tělem

Pořad nazvaný Michael Jackson's Autopsy: What Really Killed Michael Jackson (Pitva Michaela Jacksona: Co skutečně zabilo Michaela Jacksona) je plánován do lednového vysílání. Tištěná reklama k údajně vědecky podloženému pořadu ukazuje tělo přikryté prostěradlem, z pod kterého vyčnívá ruka se zpěvákovou charakteristickou rukavicí pošitou penízky.

Vedení Discovery se k dopisu vykonavatelů pozůstalosti a k internetové petici Jacksonových fanoušků z celého světa zatím nevyjádřilo.

Jackson označovaný jako "král popu" zemřel v červnu 2009 ve věku 50 let na selhání srdce po předávkování utišujícími léky. Léky mu předepsal lékař Conrad Murray, který je obviněn vyšetřovateli z neúmyslného zabití zpěváka. Předběžné soudní jednání, ve kterém se určí, zda je dost důkazů pro řádný soud, začne 4. ledna v Los Angeles.

Tagy: kritika jackson pitva

Zdroje: ČTK