V centru Prahy si dnes zatančí fanoušci Michaela Jacksona

- Aktuality autor: red

Na tříhodinový pochod ulicemi centra Prahy dnes vyrazí fanoušci zpěváka Michaela Jacksona. Na devíti místech si pak společně zatančí na choreografii slavného videoklipu k Jacksonově písni Thriller.

Akce s názvem Forever & Thriller Walkin' Prague 2010 má připomenout nedožité 52. narozeniny "krále popu"

Taneční procházky středem hlavního města by se podle pořadatelů ze zpěvákova fanklubu mělo zúčastnit kolem tisícovky hudebníkových obdivovatelům oblečených ve stylu Michaela Jacksona nebo zombie maskách. Několik desítek by jich do Prahy mělo dorazit ze Slovenska.

Průvod vyrazí ve 14:15 z Palackého náměstí. Dalšími zastávkami bude mimo jiné Václavské náměstí, Příkopy, náměstí Republiky a Palachovo náměstí. Poslední taneční vystoupení je plánováno od 17:20 na Hradčanském náměstí. O hudební doprovod se na jednotlivých místech postará vůz se zvukovou aparaturou. Několikaminutová taneční vystoupení zakončí fanoušci skandováním hesla "Michael Jackson - King of Pop Forever!

Jackson prodal ve světě přes 750 milionů alb a patří k nejúspěšnějším hudebníkům všech dob. Jeho deska Thriller z roku 1982 je stále nejprodávanějším albem historie. Zemřel v padesáti letech loni 25. června v Los Angeles po předávkování sedativy.

Tagy: Praha lidi jackson tanec pocta

Zdroje: ČTK