Dnes je sobota 21. května 2022., Svátek má Monika
Počasí dnes 21°C Polojasno

Topolánek: Pecina? Velká užvaněná bublina

Topolánek: Pecina? Velká užvaněná bublina
zdroj: tisková zpráva

Ministr vnitra Martin Pecina tvrdí, že ho chce ODS diskreditovat. Předsedu ODS Mirka Topolánka obvinění zvedlo ze židle. Zpráva, že ministr údajně míří na kandidátku ČSSD rozpoutala divokou přestřelku.

Pecina ParlamentnímListům.cz řekl, že za nepravdivou fámou stojí občanští demokraté. A šéf ODS na to konto sáhl po nelichotivém připodobnění.

„Pecina? Velká užvaněná bublina," vzkázal Topolánek stroze. Není to přitom poprvé, co se do ministra úřednického kabinetu opřel. Naposledy minulý týden, když mu nevybíravými slovy zkritizoval protikorupční balíček.

Právě nechuť ODS ke schválení vládního plánu na boj s korupcí z Pecinovy dílny je podle Lidového domu a nyní i Peciny skutečným důvodem, proč se v novinách spekulace o ministrově kandidatuře objevily.

„Žádnou nabídku od ČSSD jsem nedostal. Domnívám se, že pokus o mou diskreditaci je vyvolán snahou ODS zdůvodnit své případné odmítnutí protikorupčního balíčku připraveného mým resortem a schváleného Fischerovou vládou," řekl ministr ParlamentnímListům.cz.

Podobně obvinil občanské demokraty ve čtvrtek šéf ČSSD Jiří Paroubek a zprávu, že „ODS se bojí Martina Peciny", vyvěsil na webu strany i její manažer Petr Dimun.

Na začátku bylo slovo

Mluvčí druhé strany Martin Kupka ale obvinění, že za článkem Mladé fronty stojí ODS, odmítá. „Od nás to nemají," řekl ParlamentnímListům.cz.

Právě kvůli novinovému článku, podle kterého někdejší sociální demokrat Pecina oblékne na jaře oranžové triko, občanští demokraté svolali na čtvrtek tiskovou konferenci. Předseda Topolánek se na ní rozčiloval kvůli údajnému porušování dohody, podle níž mají členové úřednického kabinetu zůstat mimo stranickou politiku.

Paroubek ovšem už několikrát důrazně popřel, že by se v jeho kandidátkách do sněmovních voleb schylovalo k jakékoli změně.

Podle Dimuna by si navíc měla ODS zamést před vlastním prahem. Deník Právo totiž pro změnu tvrdí, že by se na modrých kandidátkách mohli objevit ministři Gustáv Slamečka nebo Martin Barták. Což ovšem Topolánek už včera označil za výmysl.

Formálně jsou ministři populárního kabinetu Jana Fischera pro skauty politických stran tabu. Nicméně množící se zprávy z kuloárů dokazují, že jen formálně.

Navíc po sněmovních volbách budou Fischerovi úředníci bez politického angažmá a podle aktuální informace ParlamentníchListů.cz v té době Jana Fischera a stávajícího ministra financí Eduarda Janotu osloví TOP 09 s nabídkou místa na kandidátce do senátních voleb.

                                                                                                                        www.parlamentnilisty.cz