Revizor, který si vymyslel pokutu, dostal výpověď

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Revizor, který pracoval u Dopravního podniku Praha šest let bude propuštěn ihned, co mu skončí pracovní neschopnost. Důvodem bylo především agresivní chování vůči cestujícím.

Pražský dopravní podnik (DPP) propustí revizora Alexandra Petrů, na kterého si stěžovali cestující kvůli jeho údajně agresivnímu chování. Muž rovněž stanul před soudem kvůli vymyšlené pokutě. Od dnešního dne je v pracovní neschopnosti, jakmile bude zdráv, rozvážeme s ním pracovní poměr, řekl ČTK mluvčí DPP Jiří Štábl.

Vedení DPP dnes výpověď projednalo s odborovou organizací, která s ní souhlasila. "Pan Petrů se na projednání nedostavil - následně bylo zjištěno, že je ode dneška, tedy od 31. března 2014 v dočasné pracovní neschopnosti," uvedl mluvčí. Výpověď proto dostane, až se uzdraví a bude uschopněn.

Po propuštění nebude mít muž nárok na odstupné. Revizor byl přijat do DPP 1. dubna 2007. "Šlo o přepravního kontrolora s vysokou pracovní výsledností. Jeho snaha o důsledné dokončování případů podmiňovala i značné množství stížností na jeho pracovní výkon," popsal Štábl. Z tohoto pohledu byl kontrolor hodnocen jako "problematický" a v minulosti dostal za to od DPP výtku. Přesný počet stížností nelze podle Štábla uvést, jednotlivá podání cestujících nemají jednotný charakter.

Revizor rovněž stanul před soudem a podle serveru lidovky.cz mu městský soud potvrdil 1,5 roku podmíněně za to, že si v minulosti vymyslel pokutu, aby se pomstil jednomu z cestujících.

Tagy: DPP výpověď revizor

Zdroje: ČTK