Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Rath českému národu: Bude bída

Rath českému národu: Bude bída
zdroj: tisková zpráva

Občané si vybrali ve volbách úsporný život, a tak se vznikající vláda předhání, na čem všem uspoří. Na pochybných tendrech za desítky miliard to ale nebude, píše ve svém internetovém deníku středočeský hejtman David Rath (ČSSD).

Vláda Petra Nečase se podle Ratha chystá navázat na tradice, v jejichž duchu ztratilo nejlepší léta několik posledních generací. Ty se uskromňovaly jen proto, že uvěřily vidině prosperující budoucnosti, kterou jim naslibovali politici. Pořád to je ale pro něj posun proti středověku, kdy "drtivá většina lidí živořila v bídě a makala na vyvolené s představou skvělého posmrtného života v ráji. O tom, že byli napáleni, už nemohli po smrti poinformovat své ještě žijící a věřící spoluobčany".

„Lidé se mají uskromnit, ale především katolické církvi má stát, tedy my všichni, zaplatit zhruba tři stovky miliard. Neuvěřitelná suma," pozastavuje se poslanec ČSSD David Rath ve svém internetovém deníku. „Také nikdo nechce šetřit na gigantické a naprosto nesmyslné zakázce na odstranění ekologických škod za 140 miliard. Tendr pěkně běží dál. Armáda se také činí a nakupuje transportéry a letadla a kdoví co ještě. Desítky miliard jen létají vzduchem." pokračuje Rath.

Celý článek na ParlamentniListy.cz