Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes -1°C Sněhové přeháňky

Rath českému národu: Bude bída

Rath českému národu: Bude bída
zdroj: Archiv

Občané si vybrali ve volbách úsporný život, a tak se vznikající vláda předhání, na čem všem uspoří. Na pochybných tendrech za desítky miliard to ale nebude, píše ve svém internetovém deníku středočeský hejtman David Rath (ČSSD).

Vláda Petra Nečase se podle Ratha chystá navázat na tradice, v jejichž duchu ztratilo nejlepší léta několik posledních generací. Ty se uskromňovaly jen proto, že uvěřily vidině prosperující budoucnosti, kterou jim naslibovali politici. Pořád to je ale pro něj posun proti středověku, kdy "drtivá většina lidí živořila v bídě a makala na vyvolené s představou skvělého posmrtného života v ráji. O tom, že byli napáleni, už nemohli po smrti poinformovat své ještě žijící a věřící spoluobčany".

„Lidé se mají uskromnit, ale především katolické církvi má stát, tedy my všichni, zaplatit zhruba tři stovky miliard. Neuvěřitelná suma," pozastavuje se poslanec ČSSD David Rath ve svém internetovém deníku. „Také nikdo nechce šetřit na gigantické a naprosto nesmyslné zakázce na odstranění ekologických škod za 140 miliard. Tendr pěkně běží dál. Armáda se také činí a nakupuje transportéry a letadla a kdoví co ještě. Desítky miliard jen létají vzduchem." pokračuje Rath.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma