Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Radek John: Odhalím sviňárny. Už za týden

Radek John: Odhalím sviňárny. Už za týden
zdroj: Mediafax

Poslanec a čestný předseda Věcí veřejných Radek John se vrací k investigativní žurnalistice. Příští týden v úterý v hlavním vysílacím čase bude poprvé moderovat pořad v televizi Barrandov Bez cenzury, který bude o politice. Jeho kolegům to prý zatím nevadí.

Příští úterý v osm hodin večer odstartuje televize Barrandov nový investigativní pořad Bez cenzury, který bude John nejen moderovat, ale zároveň je jeho dramaturgem. A to přes to, že politici i bývalí kolegové novináři ho varovali, že po působení v politice se k žurnalistice jen sotva vrátí.

„Stejně se Radku Johnovi už delší dobu nesvěřuji,“ poznamenal Viktor Paggio ze strany LIDEM, která se od VV odštěpila. Nové Johnovo angažmá jeho kolegy spíše pobavilo, než postrašilo. „Nejdřív byl dobrým redaktorem a pak špatným politikem. Tak jsem zvědavý, jaký bude redaktor a politik dohromady,“ řekl deníku MF Dnes Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Televize Barrandov si prý od pořadu hodně slibuje, proto ho nasazuje týden co týden v hlavním čase. Kromě Johna budou na pořadu spolupracovat i Kateřina Kašparová, Jan Čáp, Leoš Kyša nebo Tomáš Čechtický. Noví kolegové se ale k případnému střetu zájmů Johna vyjádřit nechtěli.

Zdroje: