Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Převrat v ODS? Poprava Nečase se prý blíží

Převrat v ODS? Poprava Nečase se prý blíží
Petr Nečas | zdroj: Profimedia

Na webu Reflex.cz se Petr Holec rozepsal o nástupci Petra Nečase v čele ODS, který prý bude mnohem „voňavější“ než současný předseda. A k ruce dostane sekáče, který to řízně vyčistí odspodu. Nový tandem zkusí v čele skomírající partaje předstírat svěží vítr a třeba se prý podaří zvednout preference trochu nad aktuálních dvanáct procent.

Nyní se prý ve straně intenzivně hledá alespoň trochu věrohodný důvod pro svolání mimořádného kongresu, který by napravil podzimní frašku na brněnském Výstavišti. A na něm by nešťastného Nečase měl v čele strany vystřídat populární exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, přičemž v roli prvního místopředsedy by setrval rázný Martin Kuba, který by s Pospíšilem vytvořil tandem.

Je zřejmé, že populární mág veřejné prezentace Pospíšil by vymetal televizní debaty a celkově působil především navenek, zatímco jihočeský macho by čistil stranu zevnitř tak rázně, jak to podle Holce dovede jen on.

„Spojení obou pak připomíná pakt mezi falešným nebem a reálným peklem,“ poznamenává k tomu komentátor Reflexu. Nenápadný Machiavelli Pospíšil dokáže udělat mediální ctnost i z totálního politického sobectví a díky tomu zůstává v ODS jedním z posledních magnetů na voliče. A za jeho voňavou fasádou bude Kuba, který na veřejnosti každý projev delší než tři věty raději čte, dělat černou práci.      

„Svým způsobem to není úplně hloupá dohoda. Pospíšil jako líbivý obal, pod nějž se naivním voličům nechce dívat, protože by ztratili i poslední iluze; a pod ním 'zlý muž' Kuba, který zajistí, že se vlk (voliči) nažere, ale i koza (kasírování politického vlivu) přitom zůstane celá,“ poznamenává Holec.

Zdroje: