Paroubková opustila ČSSD, kritizuje Haška i Sobotku

- Aktuality autor: red

Manželka expředsedy ČSSD Petra Paroubková opustila sociální demokracii. Není spokojena s kandidáty na předsedu strany jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem a úřadujícím šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou.

Vytýká jim, že nedostatečně kritizují asociální vládní reformy a korupční skandály členů kabinetu a že za sebe nechávají mluvit prezidenta Václava Klause a komunisty. Uvedla to na portálu www.vasevec.cz, který založil její manžel Jiří Paroubek.

Nejvíce výhrad má Paroubková vůči Haškovi. Tvrdí, že v naději, že se stane předsedou ČSSD, nasliboval desítkám lidí ze sociální demokracie ministerské posty a naznačil několik kandidátů na prezidenta. Odsoudila "mafiánské praktiky" spojené s volbou nového vedení ústecké organizace ČSSD, s nimž Haška spojuje. Zpochybnila i Haškův akademický titul doktora práv. Hašek podle Paroubkové "navždy zůstane provinčním politikem, který se chce zalíbit všem". "A s tím já nechci mít nic společného," dodala.

Paroubková: Hašek proti Sobotkovi nemá šanci

Sobotka, přestože je úřadujícím šéfem ČSSD, podle Paroubkové k vládní asociální politice a korupčním skandálům mlčí podobně jako Hašek, přestože by oba měli hájit zájmy lidí. Úřadujícímu šéfovi nejsilnější opoziční strany vytkla, že jako první místopředseda zásadně po 17:00 a o víkendu nebral telefon a dopřával si dlouhé prázdniny.

Podle charakteru obou kandidátů prý Paroubková soudí, že slabší Hašek ví, že nemá proti Sobotkovi v boji o předsednické křeslo žádnou šanci vyhrát. Jeho lidé se proto už se Sobotkovými dohodli na tom, že se stane prvním místopředsedou. Připustila ale, že už se zase mohli dohodnout jinak.

Hašek i Sobotka podle Paroubkové tolerují moravskoslezskému hejtmanovi Jaroslavu Palasovi milionový penzion a zavírají oči nad "nepodloženým vylučováním členů strany, kteří jim nejsou prospěšní". "A s tímto novým stylem vedení sociální demokracie nechci mít nic společného. Nadále zůstávám socialistkou, nadále mi na principech sociálního státu záleží," uzavřela Paroubková.

Tagy: ČSSD Paroubková

Zdroje: ČTK