Dnes je středa 20. ledna 2021., Svátek má Ilona
Počasí dnes -1°C Oblačno

Paroubek vztekle popsal, co mu Pitr v roce 2005 udělal

Paroubek vztekle popsal, co mu Pitr v roce 2005 udělal
Placeholder | zdroj: Archiv

Jiří Paroubek v sobotu na Facebooku uveřejnil obsáhlý materiál, ve kterém se nejčastěji nachází jméno podnikatele Tomáše Pitra, který byl v týdnu zadržen ve Švýcarsku. Paroubek nelibě vnímá snahu některých médií o to, aby se Pitr do Česka nikdy nevrátil.

Jako zásadní zmínku Paroubkova materiálu lze vnímat jeho popis události, ke které došlo přesně před pěti lety. "Byl jsem v srpnu 2005 zhruba 4 měsíce ve funkci předsedy vlády. A najednou, kde nic, tu nic, objevila se Jankem Kroupou v Johnově pořadu Na vlastní oči na Nově prezentovaná pseudoaféra „pět na stole" („v českých", ale to už Z. Doležel nikdy neřekl)."

Podle Paroubka to byl právě "zločinec Pitr, respektive zločinné duo Spira-Pitr," kdo za mediální kauzou stál.  Ti dva měli podle Paroubka vytvořit "samozřejmě nikdy nepotvrzené podezření, za pomoci ke všemu ochotného pravicového tisku, že ČSSD je spojena s organizovaným zločinem. Můžu jen spekulovat, co měl Pitr (a později Krejčíř) přislíbeno za to, že společně na podzim 2005 - opět s vydatnou pomocí médií - vytvářeli tuto virtuální realitu."

Celý článek najdete na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,490 21,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma