Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Paroubek: Ta vláda vydrží.

Paroubek: Ta vláda vydrží.
zdroj: tisková zpráva

Není to tak dlouho, kdy patřil k nejmocnějším mužům v zemi. Dnes je řadovým poslancem, ale jeho vliv na politiku levice je stále značný. Jiří Paroubek, expremiér a expředseda ČSSD je pořád mužem, jehož slova ovlivňují názory mas. Někdy pozitivně, někdy negativně. Paroubek, který se poslední dobou trochu stáhl do ústraní, přestal poskytovat rozhovory, pro ParlamentníListy.cz se však na své chatě ve Vraném nad Vltavou rozhovořil.

Pane poslanče, v ČSSD máte stále vliv. Koho podpoříte v boji na místo předsedy strany? Bohuslava Sobotku nebo Michala Haška?

Na to teď nedokážu odpovědět. Ani jedna strana zatím nepředvedla nic, čím by mě dokázala přesvědčit. Doufám, že představí nějaké novinky, nějaký konkrétní program a podle toho se budu moci rozhodnout. Zatím se vyjadřovat nebudu a ani nechci, do volby předsedy zbývá mnoho času a já doufám, že se někdo vyprofiluje. Taky hodně rozhodne, jak dopadnou podzimní volby.

Kandidovat prý chce i Martin Pecina. Prý ho k tomu vyzvali někteří sociální demokraté, co o tom soudíte?

Pan Pecina pro sociální demokracii nikdy nic neudělal, takže dost dobře nechápu, proč by měl kandidovat na šéfa strany. Za Sobotkou i Haškem je konkrétní práce, ale za Pecinou nevidím nic.

Vy o kandidatuře na nejvyšší funkci ve straně neuvažujete?

Ne. Ale pokud by nové vedení ČSSD mělo zájem o mé názory a pomoc, byl bych ochoten se podělit.

Celý článek na ParlamentniListy.cz