Otec vězněného Ratha: David by ty peníze dal třeba na kampaň ČSSD

- Aktuality autor: red

Otec zadrženého politika Davida Ratha se stal významným účastníkem jeho kauzy, když se přihlásil k milionům, objeveným policií v jeho domě a poté, když se za syna chtěl zaručit půlmilionovou kaucí. Tu však soud nasadil ve výši 14 milionů, která je pro Ratmíra Ratha nesplnitelná.

zdroj: Mediafax

„Je to strašná kauce,“ uvedl otec poslance Davida Ratha, který nabídl zaručit se za jeho svobodu půl milionem. Měl prý několik milionů úspor z dřívějších obchodní aktivit své manželky, ty však při razii v domě jeho syna zabavila policie. „Já s tím zatím nijak manipulovat nemůžu,“ vysvětluje jednaosmdesátiletý lékař v telefonickém interview ze své endokrinologické ordinace.

Již dlouho prý usiluje, aby peníze mohly být uvolněny a mohl s nimi nakládat. „Je to částka, která by nám velmi významně usnadnila tu kauci,“ připouští. Jenže policie se k uvolnění prostředků nemá. „Už jsem o to žádal dřív, ale zatím nebyla žádná odpověď,“ přiznává pro Novinky.cz.

V pondělí u soudu měl možnost několik minut hovořit se svým synem. „Pár slov jsme si vyměnili," připouští. „On trpěl takovou depresí a hrozně zhubnul, ale zdá se mi teď trošičku lepší, že ta naděje jakýmsi způsobem zasvítila a nálada se zlepšila,“ říká o svém synovi.

„Pro něj je to obrovské životní zklamání a poškození. Myslím si, jestliže to pro něco potřeboval, tak by to určitě nesnědl a určitě by byl první, kdo by to vrazil do toho Buštěhradu,“ říká o korupčním obvinění svého syna, který byl v květnu zadržen se sedmimilionovým úplatkem.

Další možností prý je, že chtěl peníze investovat do předvolební kampaně ČSSD.

Tagy: kampaň ČSSD david rath kauze otec