Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Otec vězněného Ratha: David by ty peníze dal třeba na kampaň ČSSD

Otec vězněného Ratha: David by ty peníze dal třeba na kampaň ČSSD
zdroj: Mediafax

Otec zadrženého politika Davida Ratha se stal významným účastníkem jeho kauzy, když se přihlásil k milionům, objeveným policií v jeho domě a poté, když se za syna chtěl zaručit půlmilionovou kaucí. Tu však soud nasadil ve výši 14 milionů, která je pro Ratmíra Ratha nesplnitelná.

„Je to strašná kauce,“ uvedl otec poslance Davida Ratha, který nabídl zaručit se za jeho svobodu půl milionem. Měl prý několik milionů úspor z dřívějších obchodní aktivit své manželky, ty však při razii v domě jeho syna zabavila policie. „Já s tím zatím nijak manipulovat nemůžu,“ vysvětluje jednaosmdesátiletý lékař v telefonickém interview ze své endokrinologické ordinace.

Již dlouho prý usiluje, aby peníze mohly být uvolněny a mohl s nimi nakládat. „Je to částka, která by nám velmi významně usnadnila tu kauci,“ připouští. Jenže policie se k uvolnění prostředků nemá. „Už jsem o to žádal dřív, ale zatím nebyla žádná odpověď,“ přiznává pro Novinky.cz.

V pondělí u soudu měl možnost několik minut hovořit se svým synem. „Pár slov jsme si vyměnili," připouští. „On trpěl takovou depresí a hrozně zhubnul, ale zdá se mi teď trošičku lepší, že ta naděje jakýmsi způsobem zasvítila a nálada se zlepšila,“ říká o svém synovi.

„Pro něj je to obrovské životní zklamání a poškození. Myslím si, jestliže to pro něco potřeboval, tak by to určitě nesnědl a určitě by byl první, kdo by to vrazil do toho Buštěhradu,“ říká o korupčním obvinění svého syna, který byl v květnu zadržen se sedmimilionovým úplatkem.

Další možností prý je, že chtěl peníze investovat do předvolební kampaně ČSSD.