Na Jeseníku někdo střílel do krav z kuše

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Neznámý pachatel střílel do krav kovové šípy. Jako zbraň si vybral kuši, nebo luk. Tento týden střílel útočník nejméně dvakrát, uvedla jesenická policie. Do jedné z krav vystřelil celkem třikrát. Dohromady zranil minimálně tři zvířata.

Kuše, ilustrační foto

Kuše, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Stádo krav pasoucí se na pastvinách v Bukovicích u Jeseníku si vybral jako svůj terč neznámý pachatel, který po zvířatech střílel kovovými šípy z luku nebo kuše. Tři z krav zranil. Jedno zvíře zasáhl podle policistů třemi šípy. Po pachateli podezřelém z týrání zvířat policisté pátrají. O pomoc žádají i případné svědky, řekla v pátek jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Pachatel na zvířata podle policistů zaútočil tento týden nejméně dvakrát. Pro útok si zvolil luk nebo kuš. "První krávu zasáhl dokonce třikrát. Ošetřovatel na krávě našel dva otvory o průměru jednoho centimetru v oblasti lopatky a krku. Ve třetí ráně měla zapíchnutý kovový šíp do hloubky šesti centimetrů," uvedla policejní mluvčí.

Další dvě krávy byly zraněny podobným způsobem. Vždy jim v ráně zůstal zabodnutý šíp v hloubce šesti centimetrů, který byl dlouhý 40 centimetrů. I v těchto případech útočník šípy směřoval na krk a mezi lopatku a žebro.

Policisté žádají případné svědky, kteří zaznamenali pohyb někoho podezřelého s podobnou zbraní kolem pastvin v Jeseníku, aby se ozvali na linku 158 nebo přišli na nejbližší policejní služebnu.

Tagy: Česko Jeseník krimi ČR týrání zvířat krávy kuše

Zdroje: ČTK