Na březnovou programovou konferenci ČSSD přijede Al Gore

- Aktuality autor: red

Na březnovou programovou konferenci ČSSD by měl přijet bývalý americký viceprezident Al Gore, který je známý jako bojovník proti globálnímu oteplování klimatu.

Informuje o tom zpráva Lidových novin, kterou dnes uveřejnil server Lidovky.cz. Na konferenci by měl promluvit o klimatických změnách a o své nové knize. Al Gore je v názorech na globální oteplování považován za protivníka českého prezidenta Václava Klause.


"Jednáme s ním, ale budu vědět, že je v Praze, až vystoupí na ruzyňském letišti," řekl předseda ČSSD Jiří Paroubek a dodal, že Gore je významný činitel americké Demokratické strany a jeho názory jsou českým sociálním demokratům blízké.


Místopředseda ČSSD a stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek pozvání potvrdil a řekl, o čem by měl v Česku bývalý viceprezident mluvit. "Už tolik nechce mluvit o klimatických změnách jako takových, spíše o řešeních jejich následků. Vydal knihu o nových technologiích, to je nám blízké," uvedl Zaorálek.


LN připomínají, že Gore, který za boj proti oteplování klimatu dostal Nobelovu cenu za mír, přijede do země, v jejímž čele stojí jeho oponent Klaus. Podle českého prezidenta oteplování ovzduší neexistuje. Ledovce tají jen ve filmech Al Gorea, nechal se slyšet mimo jiné Klaus.
"My prezidentovy názory nesdílíme dlouhodobě," řekl k možné kontroverzi mezi českým prezidentem a Gorem Paroubek.
Programová konference ČSSD se bude konat 13. března.

Tagy: ČSSD

Zdroje: ČTK