Koruna mírně posílila proti euru i dolaru

- Aktuality autor: Michal Polák

Česká měna dnes dopoledne nepatrně posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Krátce po 10:00 se koruna k euru proti středě obchodovala o tři haléře výše na 24,66 Kč/EUR. Vůči dolaru posílila také o tři haléře na 17,87 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.


Podle Tomáše Vlka z Patria Finance středoevropské měny zatím víceméně drží středeční zisky, v úvodu klesající evropské akcie zatím vliv nemají. Ani český běžný účet platební bilance by tradičně na trh neměl mít vliv, podotkl Vlk. "Srpnová statistika platební bilance přinesla velké zklamání. Deficit ve výši necelých 34 miliard korun překonal i ty nejpesimističtější odhady," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

Euro stagnuje kolem středečních hodnot. Krátce po 10:00 se obchodovalo na 1,3805 USD/EUR. Podle Vlka vyprchává pozitivní vliv očekávaného plánu rekapitalizace pro evropské banky i slovenské dohody o zvýšení pravomocí záchranného fondu eurozóny (EFSF). "Na druhou stranu ale zápis z jednání americké centrální banky ukázal, že navýšení nákupů dluhopisů stále zůstává ve hře a to je lehce negativní zpráva pro dolar," doplnil Vlk.

Tagy: Koruna Euro Dolar

Zdroje: ČTK