Koruna mírně posílila k euru i dolaru

- Aktuality autor: Michal Polák

Koruna v úvodu týdne mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. Kolem 17:00 se proti pátku obchodovala vůči euru o šest haléřů silnější na 25,73 Kč/EUR a k dolaru získala tři haléře na 19,77 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online. 

Podle Tomáše Vlka z Patria Finance ráno koruna oslabovala, ale odpoledne ztráty smazala. "Data z české ekonomiky sice žádný dobrý dojem neudělala, ale ani nepřinesla větší překvapení. V souladu s odhady byl jak pokles průmyslu, tak dynamika vývozu a dovozu. Výsledný přebytek obchodní bilance konsensus mírně překonal," uvedl Vlk. Středoevropským měnám tak pomáhala situace na hlavních trzích, dodal. 

Podle České statistického úřadu únorová průmyslová výroba meziročně zrychlila pokles na 5,7 procenta. Stavební výroba poprvé za více než rok meziročně vzrostla, a to o 2,3 procenta. Zahraniční obchod skončil v přebytku 28,7 miliardy korun, což je meziročně o miliardu korun více. Vývoz a dovoz podle předběžných údajů ale meziročně klesly. 

Euro se kolem 17:00 obchodovalo vůči dolaru na 1,3018 USD/EUR. Změny kurzu byly během dne podle Vlka nevýrazné. "S trhem prakticky nepohnuly údaje o německé průmyslové výrobě za únor, které i přes vyšší meziměsíční růst příliš povzbudivé nebyly," podotkl.

Tagy: Koruna Euro Dolar Kurz měna

Zdroje: ČTK