Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 23°C Polojasno

Kocourek dostaví Temelín a bude šetřit

Kocourek dostaví Temelín a bude šetřit
zdroj: Mediafax

Nový ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek by rád co nejrychleji připravil a prosadil státní energetickou politiku. Také bude prosazovat dostavění Temelína. V resortu ale bude šetřit - například propustí některé náměstky.

Koaliční vyjednavači před časem zveřejnili, že budou chtít dostavět temelínskou jadernou elektrárnu. Martin Kocourek jako nový ministr průmyslu a obchodu ve středečním pořadu České televize Interview ČT24 zmínil, že tuto myšlenku bude prosazovat. Zároveň ale zmínil, že přichází i s dalšími jasnými cíli, kterých chce během čtyř let ve funkci dosáhnout.

„Mezi mé vize, co chci prosadit na ministerstvu, patří čtyři oblasti. Tou první a nejprioritnější je oblast energetiky, kde bych chtěl dosáhnout toho, abychom co nejdříve a co nejkonsensuálněji schválili státní energetickou politiku, která dá jistotu sektoru energetiky na příští desetiletí, to považuji za velmi důležité, za druhé je to dohled nad přípravou a dostavbou  dvou nových bloků v jaderné elektrárně Temelín. To totiž v oblasti energetiky považuji za stěžejní," uvedl.  

Celý článek na ParlamentniListy.cz