Dnes je středa 20. ledna 2021., Svátek má Ilona
Počasí dnes 4°C Oblačno

Kocourek dostaví Temelín a bude šetřit

Kocourek dostaví Temelín a bude šetřit
zdroj: Mediafax

Nový ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek by rád co nejrychleji připravil a prosadil státní energetickou politiku. Také bude prosazovat dostavění Temelína. V resortu ale bude šetřit - například propustí některé náměstky.

Koaliční vyjednavači před časem zveřejnili, že budou chtít dostavět temelínskou jadernou elektrárnu. Martin Kocourek jako nový ministr průmyslu a obchodu ve středečním pořadu České televize Interview ČT24 zmínil, že tuto myšlenku bude prosazovat. Zároveň ale zmínil, že přichází i s dalšími jasnými cíli, kterých chce během čtyř let ve funkci dosáhnout.

„Mezi mé vize, co chci prosadit na ministerstvu, patří čtyři oblasti. Tou první a nejprioritnější je oblast energetiky, kde bych chtěl dosáhnout toho, abychom co nejdříve a co nejkonsensuálněji schválili státní energetickou politiku, která dá jistotu sektoru energetiky na příští desetiletí, to považuji za velmi důležité, za druhé je to dohled nad přípravou a dostavbou  dvou nových bloků v jaderné elektrárně Temelín. To totiž v oblasti energetiky považuji za stěžejní," uvedl.  

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,110 26,190
USD 21,550 21,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma