Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 12°C Polojasno

Kdo si prodloužil léto, neprohloupil

Kdo si prodloužil léto, neprohloupil
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Z pražského klubu Roxy se na jeden večer stal nefalšovaný kubánský ráj. Velkolepá párty proběhla v rámci třetího ročníku největší flair bartendingové show v ČR – Havana Club Cocktail Show 2010. Všichni návštěvníci se projevili jako praví milovníci života, neboť kubánské koktejly připravené z rumů Havana Club doslova tekly proudem.

Havana Club Cocktail Show 2010 byla v prvé řadě o barmanské exhibiční soutěži. Osm elitních flair bartenderů z celého světa předvedlo své oslnivé umění, které bylo mnohdy hluboko za hranicemi lidského chápání. Hlavní cenou pro nejlepšího flair bartendera byla finanční odměna ve výši 1 250 EUR, kterou zaslouženě vyhrál Marek Posluszny z Polska.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

„Flair bartending je umělecko-sportovní barmanská disciplína, která je doprovázena dost neobvyklými prvky. Je to show pro lidi a někdy hraničí i s akrobacií,“ vysvětluje Jarda Janoušek, Český reprezentant na Havana Club Cocktail Show 2010.

Kromě barmanských es se předvedli i přední DJ's z Česka a Kuby (DJ Mike Trafik a DJ Lazaro). O žhavé rytmy se postarala originální kubánská kapela Mezcla. Třešničkou na dortu pak byl soubor kubánských tanečníků Tradicion, kteří zájemcům poskytli lekci davové salsy. Moderátorské role se zhostili Lejla Abbasová a Pinďa.

Největší flair bartendingovou show v ČR si nenechaly ujít ani známé tváře českého showbyznysu. Drinky připravené z rumu Havana Club popíjely například modelky Veronika Machová (Česká Miss World 2010), Iveta Lutovská (Česká Miss 2009) a Dominika Mesarošová. Svou přítomností potěšil dámské obecenstvo vítěz mužské soutěže krásy Mr. Czech Josef Karas, sympatický moderátor a herec Petr Vágner, zpěvák Sámer Issa, bývalý pornoherec Robert Rosenberg a showman Pavel Novotný. Ozdobou večera pak byla křehká zpěvačka Kamila Nývltová.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Havana Club je jediným mezinárodně uznávaným kubánským rumem. Značka vznikla v roce 1878 spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Mezi její nejslavnější obdivovatele patřili například Ernest Hemingway, Marlene Dietrich nebo Gary Cooper. Rumy Havana Club jsou velice oblíbené i v koktejlech. Například Mojito se stalo synonymem pro letní drink.

Postup popisuje Aleš Půta, přední český mixolog a lektor barmanské akademie: „Do sklenice vložte nakrájenou limetu s třtinovým cukrem a intenzivně vymadlujte. Přidejte mátu, kterou jen zlehka pomačkáte madlerem. Doplňte ledovou drtí a zalijte rumem a sodou. Následně vše důkladně promíchejte. Podává se s brčkem a snítkem máty na ozdobu.“

Havana Club Cocktail Show 2010 ve zkratce:

3. ročník největší flair bartending show v ČR

Proběhla 9.9.2010 od 18:00 v pražském klubu Roxy

Vstup zdarma

Cena drinků od 50 Kč

Soupeřilo 8 světových barmanů o hlavní cenu ve výši 1 250 EUR

Českou republiku reprezentoval Jarda Janoušek a Michal Těžký

Vystoupila kubánská kapela Mezcla, taneční soubor Tradicion, kubánský DJ Lazaro a český DJ Mike Trafik

Moderovali Lejla Abbasová a Pinďa