Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

John poslal Babiše do blázince

John poslal Babiše do blázince
Andrej Babiš, Radek John | zdroj: tisková zpráva

Čestný předseda Věcí veřejných Radek John tvrdě zúčtoval s miliardářem Andrejem Babiše, jenž předsedá hnutí ANO. Úvahy, které Babiš času od času vypouští z úst, připomínají výroky chovanců československého ústavu pro choromyslné.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v komentáři pro Lidové noviny, které vlastní, napsal, že pohromadě seděli Radek John, Vít Bárta (dnešní předseda VV kandidující za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury) a současný ministr vnitra Martin Pecina a před nimi defilovali náměstci z Ministerstva vnitra. Bárta je drbal a John za ty dvě hodiny jako ministr vnitra řekl jen „Vítku, to je Chile?“

Další důkaz Babišovy neznalosti

John ovšem něco podobného důrazně odmítá. Připomíná, že Pecina v té době už na Ministerstvu vnitra vůbec neměl co pohledávat, protože byl ministrem před Johnem, a Vít Bárta na ministerstvo dorazil pouze jednou, když jako šéf resortu dopravy nabízel finanční pomoc české policii z programu BESIP, aby měli policisté dostatek pohonných hmot.

„A představa, že se na poradách Ministerstva vnitra pilo víno, se mohla zrodit akorát tak v mozku vypitého alkoholika, který si život bez chlastu neumí představit. Přejal ji pan Babiš od nějakého svého přítelíčka či spolupracovníka, nebo je z jeho mozku? Tak tedy, Andreji, to není Chile. To, co jsem si od vás přečetl, je československý ústav pro choromyslné - výstup sebestředného superambiciózního pacienta v deliriu,“ poznamenává John.

Čestný předseda VV v této souvislosti připomíná, že to není první pochybné vyjádření, kterého se dopustil. Dalším z řady může být neznalost existence minimální mzdy, o které by jako podnikatel měl Babiš vědět, ale podle všeho neví.

Zdroje: