Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Ivan Langer: Jsem poslední, kdo by Ratha hájil, ale...

Ivan Langer: Jsem poslední, kdo by Ratha hájil, ale...
zdroj: Mediafax

Bývalý ministr vnitra a dnes bezpečnostní poradce ODS Ivan Langer si snad trochu překvapivě nechal ujít projev svého věčného rivala, obviněného poslance Davida Ratha, a měl proto prý své důvody. Celý proces podle něj jen smutně dokladuje erozi právního státu.

Exministr vnitra Ivan Langer se po ztrátě politických funkcí mediálně příliš nevyjadřuje spíše občasně glosuje veřejné dění. Dnes sám přiznává, že to co se děje ve sněmovně, je mu od jisté doby úplně lhostejné.

Rathův proces podle něj nestojí za komentář, ale jeden postřeh přeci jen Langer vyzdvihl. " Jsem poslední, kdo by byl obhájcem Davida Ratha, za ty všechny jeho vulgarity v jeho chování a invektivy k mé osobě, ale to co se děje kolem té kauzy označuji za další erozi právního státu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Langer. Exministrovi totiž přijde nešťastná monstrozita, která kauzu doprovází. Ta má prý na právní stát devastující účinky. „Kolem jeho osoby se prováděly takové policejní manévry a skutečnost, že v poslanecké sněmovně sedí tři ozbrojení policisté, je pro mě z říše dříve nepředstavitelných zjevení. Je to absurdní tyjátr, je to mrhání peněz daňových poplatníků, je to degradace zákonodárného sboru. Rath je možná korupčník, ale nikoli terorista nebo vrah,“ zastal se jej nepřímo.