Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

I člen výkonné rady ODS Jurečko má problém se studiem

I člen výkonné rady ODS Jurečko má problém se studiem
zdroj: tisková zpráva

Člen výkonné rady ODS a přítel současného děkana Jiřího Pospíšila Roman Jurečko byl na právnickou fakultu V Plzni přijat, i když zde úspěšně nesložil přijímací zkoušky. Informuje o tom server aktualne.cz.

Právnickou fakultou v Plzni zmítají skandály s rychlostudenty, které už se dotkly několika významných členů ODS.

Podle serveru aktualne.cz je Jurečko jedním z nejvlivnějších členů ODS. V zákulisí se o něm prý mluví jako o kmotrovi, který má zásadní vliv na dění v celém plzeňském regionu. Podnikatel však nemá problémy s neexistující prací ani indexem, ale při přijímacích zkouškách na fakultu nedosáhl potřebného počtu bodů - tak, aby mohl být přijat.

Jurečko uspěl až s odvoláním. Na většině škol je ovšem úspěch studenta, který se odvolá, zcela výjimečný. Podle šéfky akreditační komise Vladimíry Dvořákové byla situace na právech v Plzni jiná. Ze těch, kteří se odvolávali, prý bylo přijato až 60 procent budoucích studentů.

"Ano, byl jsem přijat na odvolání. Nikdo mi při tom nepomáhal. Zkrátka, když mi přišlo, že mě nepřijali, tak jsem se odvolal," řekl serveru Jurečko.

Muž byl v roce 2003 podmínečně odsouzen za to, že řídil auto po odebrání řidičského průkazu, o několik let později se pak měl podílet na účelových náborech lidí do strany. V současnosti je místopředsedou plzeňské ODS, které předsedá Pospíšil. Zároveň je v čele představenstva Plzeňské teplárenské, o kterou má zájem skupina J&T. Na návrh Aleše Řebíčka také zasedl do správní rady Správy železniční dopravní cesty, připomíná aktualne.cz.

Jurečko je nyní ve třetím ročníku magisterského studia a na podrobnosti svého přijetí si nevzpomíná: "Tohle bych nechtěl pitvat. Nevím, na jakém místě pod čarou jsem byl, to jsem nezkoumal," řekl serveru Jurečko.