Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 9°C Skoro jasno

Doktor Macek: Kalousek chce přeběhnout k ČSSD, ale bojí se.

Doktor Macek: Kalousek chce přeběhnout k ČSSD, ale bojí se.
Miroslav Macek | zdroj: Mediafax

Miroslav Macek komentuje krok TOP 09, která požaduje, aby nová koaliční smlouva obsahovala také vstup České republiky do evropského fiskálního paktu. Vláda ale podle něj kvůli tomu nepadne.

Ministr financí Miroslav Kalousek by se podle Macka rád svezl na vlně oblíbenosti prezidentského kandidáta a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který sice volby nevyhrál, získal ale přes dva miliony hlasů.

„Casus belli bude přijetí či nepřijetí evropské fiskální smlouvy ve vládní koalici, vláda posléze padne (mediálně za to bude moci antieurounijní kmotrovská ODS a eurovysmívaný Klaus) a po předčasných volbách utvoří TOP 09 „eurofilní“ koalici s ČSSD a společně nás s písní na rtech povedou do Brusele,“ popisuje vývoj Macek.

Jenže pokud by jeden z koaličních partnerů shodil vládu, pravděpodobně by na to doplatil. Proto o tom budou politici ještě hodně přemýšlet. „Což dozajista protřelý Kalousek ví, a tak mu zbývá jen jedno jediné: dělat v koalici takové dusno, až to ostatní vzdají sami,“ píše Macek.

Ale nejen Kalousek – ani ostatní se nebudou příliš hrnout do shazování vládní koalice. „Na to je Nečas také protřelý dost a dost a Karolina Peake a její hlouček dobře vědí, že v příštích volbách nemají reálnou šanci, takže to vše nebude zdaleka tak horké, jak se na první pohled zdá,“ napsal Macek.

Zdroje: