Dalším podezřelým studentem práv je Jančík (ODS)

- Aktuality autor: red

Západočeská univerzita vyzve ke spolupráci místopředsedu pražské ODS Milana Jančíka, aby doložil své studium na právech v Plzni. O mnoha Jančíkových zkouškách a zápočtech totiž také nejsou ve výkazech záznamy.

Zvolí tak zřejmě stejný postup jako v případě chomutovské primátorky Ivany Řápkové, kterou požádala o doložení svého studia na právech v Plzni. Řekl to rektor univerzity Josef Průša.

ZČU tak reaguje na informace Lidových novin, podle nichž má Jančík ve výkazech katedry obchodního práva plzeňské právnické fakulty u jména jen prázdné kolonky, v elektronickém systému fakulty má přesto zapsané čtyři zápočty a dvě zkoušky. Jančíkovo jméno se v souvislosti s podezřelým studiem objevilo už dávno - stejně jako jméno europoslankyně Andrey Češkové, Lidové noviny ovšem přinesly nové informace. 

Podle Průši je případ podobný jako u Řápkové. "V elektronickém systému známky má, ale v záznamech na katedře nejsou," uvedl. Podle listu provedla zápis do elektronického systému v obou případech vždy studijní referentka fakulty. Jako doklad jí sloužila kopie indexu, podle rektora ale měla vycházet především z podkladů katedry. 

Lidovým noviním Průša řekl, že nepochybuje o tom, že jak Jančík, tak Řápkové si byli vědomi toho, že jejich studium není korektní a z etického hlediska je to podle něj "bez debat". "Jde o to, zda je to právně postižitelné. Toho se musíme dobrat," dodal. 

Rektor připustil, že Jančíka ZČU zřejmě požádá o spolupráci stejně jako Řápkovou. Zatím neuvedl, co vše bude po něm škola chtít. Řápková po výzvě ZČU do Plzně přivezla originál diplomu, jeho dodatek s údaji o vykonaných zkouškách a zápočtech a také vysvědčení o státní závěrečné zkoušce. Originál indexu, který zástupci školy chtěli také vidět, nedodala. Uvedla, že ho nemůže najít. Upozornila ale, že absolvent vysoké školy se indexem prokazovat nemusí.

Tagy: Plzeň prava ZČU

Zdroje: ČTK