ČSSD chce kvóty pro třetinu žen na kandidátkách

- Aktuality autor: red

Sociální demokraté chtějí uzákonit minimálně třetinové zastoupení žen na kandidátních listinách politických stran tak, aby to platilo pro volby 2014.

Kvóty pro zastoupení žen v politice jsou jedním z prvků, které ČSSD do svého programu zařadila po vzoru menších politických stran.

Dalším je přímá volba hejtmanů a pražského primátora. Sociální demokraté chtějí také bojovat proti hazardu, což je evergreen KDU-ČSL. 

Předseda ČSSD Jiří Paroubek uvedl mezi prioritami své strany také boj proti korupci. Jedním z nástrojů, které navrhuje, je vyloučení firem, které odvádějí daně v daňových rájích, ze soutěží o veřejné zakázky. O likvidaci takzvaných daňových rájů bude usilovat i na evropské úrovni. 

Boj proti korupci a práva žen jsou tématy, které dosud prosazovala Strana zelených. Její program ohodnotila jako nejnakloněnější ženám sdružení zabývající se rovností pohlaví.

Sociální demokraté v jejich hodnocení nedopadli tak dobře, a to hlavně s ohledem na to, že nedokázali zvolit místopředsedkyni, která má podle jejich stanov zasedat v jejich užším vedení.

Tagy: zeny kandidátky

Zdroje: ČTK