Bývalý véčkař Huml přeběhl k ČSSD

- Aktuality autor: Michal Polák

Poslanec Stanislav Huml (dříve Věci veřejné) vstoupil do sněmovního klubu ČSSD, s nímž už řadu měsíců spolupracuje. Huml to dnes potvrdil. Uchází se i o členství v nejsilnější opoziční straně. Klub má po Humlově vstupu 55 členů.


"V této návaznosti se (Huml) uchází o členství v sociální demokracii v místní organizaci v Brandýse nad Labem," řekl předseda středočeské ČSSD Richard Dolejš. Humlovo přijetí je podle něj plně v kompetenci místní organizace.

"Záleží na vůli místních členů, zda se (Huml) stane členem sociální demokracie. Krajská organizace do toho vstupuje pouze v případě, že by nebyl přijat a odvolal se," poznamenal šéf krajské ČSSD.

Stanislav Huml vystoupil z klubu nejmenší vládní strany loni na jaře po aféře kolem VV, zejména nynějšího šéfa jejich klubu Víta Bárty. Vyloučeni byli Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí. Huml spolupracuje s ČSSD od května, dochází na jednání jejich klubu. Dohoda zněla, že se spolupráce po půl roce vyhodnotí.

Hlasování o vstupu do frakce sociálních demokratů bylo podle Humla jednomyslné. Huml uvedl, že nechtěl být jen pasivním spolupracovníkem ČSSD, ale chce se na krocích frakce aktivně podílet, hlavně ve své odbornosti, kterou je bezpečnost silničního provozu.

Sociálních demokratů byl původně 56. Z klubu ale odešli Jiří Paroubek a Jiří Šlégr. Paroubek založil novou stranu Národní socialisté - levice 21. století, do které s ním Šlégr přešel. S Paroubkem spolupracuje Škárka.

Tagy: ČSSD vv huml

Zdroje: ČTK