Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Blesk u Ratha: Vylez, srabe... Šlo o předraženou kancelář

Blesk u Ratha: Vylez, srabe... Šlo o předraženou kancelář
zdroj: tisková zpráva

Středočeský hejtman David Rath si svou kancelář v době krize nechal luxusně zrekonstruovat za státní peníze. Uvádí to deník Blesk a přináší i podrobnosti: pracovní stůl za 230 tisíc, židle za 163 tisíc, anebo knihovna z období českého historismu za 230 tisíc. Když se chtěl Blesk na vybavení podívat, měl smůlu. Redaktorka byla vyvedena policií.

Podle faktur, které má Blesk k dispozici, je nejen Rathova kancelář, ale i celý jeho sekretariát vybaven nadmíru luxusně. „Masivní dřevo, ručně vyřezávané židle, mosazné sloupky... O tom si může nechat zdát i leckterý bohatý podnikatel," tvrdí Blesk.

Takové nadstandartní vybavení dokázala hejtmanovi podle deníku vytvořit firma s nábytkem Triant. Ta zajišťuje výrobu kvalitního stylového a designového nábytku a má výborné reference. Zařizovala prý také kanceláře Senátu a primátora Pavla Béma či příbramskou radnici.

Pracovna a zasedačka za tři milióny?

„Nové vybavení kanceláře pana hejtmana stálo 428 tisíc korun. Podle zákona po řádném poptávkovém řízení byla na dodání nábytku vybrána firma Triant," sdělila Blesku mluvčí kraje Berill Mascheková. Na otázku, kolik stála rekonstrukce zasedací místnosti a sekretariátu, už ale neodpověděla.

Blesk ovšem ve svém pondělním vydání otiskl celou přehlednou tabulku s cenovou výbavičkou nejen jeho pracovny, ale i sekretariátu a zasedačky. Cifru pak sečetl. A výsledná suma? Tři milióny a 816 tisíc korun!

Celý článek na ParlamentniListy.cz