Zveřejnění videa zatčení Nagyové není trestné. Podívejte se na něj

AKTUALIZOVÁNO VIDEO (aktualizováno: 25. 2. 2014 19:34) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Generální inspekce bezpečnostních sborů se nebude dál zabývat trestním oznámením expremiéra Petra Nečase (ODS) na šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachtu. Podle serveru Lidovky.cz inspekce nezjistila podezření ze spáchání trestného činu. Nečas podal oznámení kvůli tomu, že Šlachta v televizi zveřejnil část videozáznamu ze zatýkání Jany Nagyové, pozdější Nečasovy manželky.

Jana Nagyová míří k soudu

Jana Nagyová míří k soudu,zdroj: isifa/MAFRA/Adolf Horsinka

Mluvčí inspekce Radka Sandorová uvedla, že případem se zabývá ještě odbor vnitřní kontroly policejního prezidia, který prověří, zda nemohlo dojít ke spáchání kázeňského nebo jiného přestupku.

Nečas si dva týdny po podání lednového trestního oznámení stěžoval u Městského státního zastupitelství v Praze na nečinnost inspekce. To podnět postoupilo pražskému vrchnímu státnímu zastupitelství.

Zveřejněním videa se zabývá rovněž Úřad pro ochranu osobních údajů. Šlachta trvá na tom, že žádný zákon neporušil. Chtěl prý veřejnosti dokázat, že při zatýkání nedošlo k žádným excesům.

Expremiér Nečas čelí společně se svou manželkou obvinění z podplacení v kauze údajných trafik pro exposlance Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra. Dalším obviněným je Fuksův exnáměstek Roman Boček. Kauza kolem Nagyové vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se rovněž vzdal funkce předsedy ODS.

Tagy: kauza Nagyová

Zdroje: ČTK