Zvažte podporu homosexuálům, prosí Svobodu arcibiskup Duka

- Aktuality autor: red

Pražský arcibiskup Dominik Duka dopisem požádal primátora Prahy Bohuslava Svobodu (ODS), aby ještě jednou zvážil svoji záštitu nad akcí a pochodem homosexuálů Prague Pride. S odvoláním na dopis, který Duka napsal v pondělí, to píše dnešní Právo.

"Vážený pane primátore, dovolte, abych Vás ujistil o tom, že si Vás vážím jako zodpovědného a statečného muže. To mě vede k tomu, abych Vás požádal, abyste ještě jednou zvážil svou záštitu nad akcí Prague Pride naplánovanou na 10. až 14. srpna," cituje deník z Dukova dopisu Svobodovi.

Z programu akce je podle Duky zřetelné, "že se nejedná o otázku práva menšiny na toleranci, ale o propagaci uvolněného životního stylu, který není zodpovědný, důstojný a krásný".

Pohrdání hodnotami

"Naopak rozvolněný sexuální život, pohrdání těmi, kteří obětují v rodinném životě mnohonásobně víc růstu společenských hodnot a tím obohacují celou společnost, mne přivádí k smutku nad takovýmto způsobem zviditelňování se," píše v dopise Duka.

Tyto akce podle Duky mediální cestou vytěsňují ze společnosti opravdový vhled do vážnosti problému a ještě více destabilizují společnost, které se Svoboda rozhodl na zodpovědném místě primátora hlavního města sloužit.

"Odpusťte, ale považoval jsem za svou povinnost Vám tyto řádky napsat a poprosit, abyste ještě jednou zvážil své rozhodnutí," cituje dnešní Právo z Dukova dopisu primátorovi.

Tagy: svoboda arcibiskup

Zdroje: ČTK