Zřícená zeď blokovala železniční koridor u Kolína 13 hodin

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Železničáři zhruba po 13 hodinách zprovoznili uzavřený železniční koridor mezi Prahou a Moravou. Páteřní trať v pátek odpoledne na okraji Kolína zablokovala zeď, která se zřítila na koleje. Do sutin pak vjely dva vlaky. Následky nehody byly odstraněny před 4:00. Na jedné koleji je omezená rychlost, řekla dnes mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Podle Pistoriusové už po trati začaly jezdit ranní vlaky a od zprůjezdnění nejsou hlášeny žádné problémy. Snížená rychlost je na koleji, která je blíž ke zřícené zdi.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Do sutin zřícené zdi vjel parní vlak, který směřoval z Rakouska na setkání parních lokomotiv do Lužné a rychlík jedoucí z Brna do Prahy. Zprůjezdnění trati se protáhlo kvůli tomu, že musely být zabezpečeny objekty vedle trati proti dalšímu zřícení.

Parní vlak byl poškozen pouze minimálně a mohl odjet. Rychlík naopak musel počkat na vyproštění. Na vlacích vznikla podle Drážní inspekce škoda 180.000 korun. Příčinami nehody se kvůli demoličním pracím vedle trati začala zabývat policie.

Tagy: vlak kolin

Zdroje: ČTK