Žralok zaútočil na známého filmaře. Muž neměl žádnou šanci

VIDEO - Aktuality autor: Michal Polák

Velký žralok zabil muže u novozélandské pláže, která byla po útoku uzavřena. Novozélandský tisk upřesnil, že obětí je šestačtyřicetiletý filmař Adam Strange, jehož krátký film Aphrodite's Farm (Afroditina farma) v roce 2009 získal Stříbrného medvěda na filmovém festivalu v Berlíně.

Adam Strange

Adam Strange,zdroj: Herald Sun

Podle informací přihlížejících plaval Strange asi 200 metrů od pláže, když na něj zaútočil zhruba čtyřmetrový, patrně velký bílý žralok. Jeden ze svědků tvrdí, že zaútočil nejprve jeden žralok a pak se přidali další. "Voda byla najednou plná krve, ale muž byl stále naživu", tvrdí rybář Pio Mosie. "Viděl jsem, jak z vody zvedal ruce, jenže pak ho žralok stáhl zpět pod hladinu," popsal Mosie 

Tělo filmaře se podařilo najít až za půl hodiny. Záchranáři údajně museli na žraloka nejprve vystřelit, aby tělo vůbec pustil. Filmaři už se bohužel nedalo pomoci. 

Pláž Muriwai nedaleko Aucklandu byla uzavřena a po ní i několik okolních pláží. V době neštěstí bylo na Muriwai asi 200 lidí. "Všichni utíkali z vody. Křičeli 'žralok' a všichni opouštěli vodu," vylíčil student Stef McCallum. 


 Smrtící útoky žraloků na lidi jsou na Novém Zélandu relativně vzácné. Od roku 1837, kdy se o nich začaly vést záznamy, je registrováno jen 14 obětí žraloků.

Tagy: útok žraloka

Zdroje: ČTK,Herald Sun