Zloděj se činil. Ukradl čtyři tuny železa
6. 3. 2012 – 12:10 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová
Skoro čtyři tuny železa ukradl během dvou uplynulých měsíců neznámý zloděj ze skladiště vyřazených železničních pražců v Mníšku na Liberecku. Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) tím vznikla škoda 40.000 korun. Dnes o tom informovala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová. Pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky vězení.
Zloděj postupně odnosil několik stovek kování včetně železných vrutů. Případem se nyní zabývají policisté z Chrastavy.
Krádeží kovů, při nichž vznikla vysoká škoda, vyšetřovali v poslední době policisté v Libereckém kraji hned několik. Například loni na podzim zmizela kovová krytina, okapy a svody ze střechy vodárny v Liberci - Machníně.
Po zloději či zlodějích měděných částí tehdy zůstala škoda čtvrt milionu korun. Měď loni opakovaně mizela například i ze střechy památkově chráněného libereckého krematoria.