Zloděj při krádeži auta zpanikařil a přejel majitele. Ten zemřel

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policisté pátrají po zloději, který dnes ve Velvarech na Kladensku ukradl auto 32letého muže, jehož vzápětí přejel. Majitel vozu zraněním podlehl. Policisté modrý automobil Ford Transit našli odpoledne v obci na Mělnicku, řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Případem se začali zabývat středočeští kriminalisté, kteří k němu chtějí bližší informace zveřejnit ve čtvrtek.

Případ se podle Novákové stal kolem 9:00 na náměstí Krále Vladislava. Majitel auta si šel nakoupit do místního obchodu, z něhož viděl, jak mu někdo krade auto. Vyběhl z obchodu ven a snažil se zloděje zastavit. Majitel auta podle Novákové zemřel i přes rychlou pomoc záchranářů, na místo letěl jejich vrtulník.

Případem se nyní zabývají středočeští kriminalisté. Podle dostupných informací by jej mohli posuzovat jako vraždu, těžké ublížení s následkem smrti nebo loupež, při které pachatel způsobil smrt. V takových případech hrozí pachateli trest od osmi let vězení a vyšší. "Na základě šetření a výslechů svědků se teprve určí, z čeho by mohl být případně podezřelý obviněn," zdůraznila Nováková.

Šikovný a pohodový člověk

Velvary leží na hranici Kladenska a Mělnicka, žije tam kolem 3000 obyvatel. Téměř přímým svědkem neštěstí byla i starostka Jitka Linhartová, která z okna slyšela svištění pneumatik rozjíždějícího se auta, výkřik zraněného muže a přivolávala záchranáře. "Jsme z toho zdrcení. Sice nebyl z Velvar, ale znali jsme ho. Byl to řemeslník, velice šikovný a pohodový člověk," řekla Linhartová.

Dodala, že si majitel dodávky nakupoval v obchodě svačinu pravidelně a klíče v zapalování auta prý nechával pokaždé. "Jeden z mých spolužáků mi řekl, že deset minut předtím parkoval na stejném místě s klíčky v zapalování on," poznamenala Linhartová. Město podle Linhartové nemá kamerový systém. Shodou okolností se o něm tento týden bavili radní, kteří o jeho zavedení uvažují kvůli drobné kriminalitě. "Takovou závažnou událost dlouho nepamatuju," dodala Linhartová.

Tagy: smrt policisté pátrání zloděj

Zdroje: ČTK