Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 0°C Občasné sněžení

Mražená pizza - peklo na talíři

Mražená pizza - peklo na talíři
zdroj: Profimedia.cz

Přicházíme s prvním dílem Pekla na talíři. Dnes se s šéfem kulinářského institutu Romanem Vaňkem zaměříme na mraženou pizzu.

Jistě všichni víte, že pizza pochází z jihu Evropy. Je to běžný pokrm na italském venkově. Již ve starém Římě se objevuje jako kulatý, kořeněný, krátce pečený chléb. Do dnešní podoby se dostala koncem minulého století, kdy jí Pepino Grandi pekl v barvách italské trikolory se zelenou bazalkou, červenými rajčaty a mozzarellou pro královnu Margaretu.

Pizza nemusí vždy znamenat něco k jídlu. V obrazné lidové italštině má i jiné významy: "Che pizza!" (doslova: "to je pizza" znamená "to je ale otrava!". "Gli ho dato una pizza" (doslova: "dal jsem mu pizzu" znamená "jednu jsem mu vrazil").

Víte o tom, že " jednu vrazíte" i svému žaludku konzumací mražené pizzy? Snad každý z nás ji někdy jedl. Že je to pochoutka?  Na obalu nás sice láká hezký obrázek pizzy, ale je čas podívat se na to, co vlastně jíme!

Video ke shlédnutí ZDE.

Kolik šunky je v šunkové pizze na obrázku? Deset deka? Růžových čtverečků je na pizze dost, vypadá to, že šunka tvoří alespoň polovinu náplně. Omyl. Je jí pouze jeden gram. Zbytek tvoří ten nejpodřadnější salám z drůbežích separátů.

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,430 26,510
USD 21,830 21,950
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma