Dnes je čtvrtek 26. listopadu 2020., Svátek má Artur
Počasí dnes -1°C Zataženo nízkou oblačností

Hudební retro: Zavzpomínejte na 90. léta, kdy se na scéně zjevily Spice Girls

Hudební retro: Zavzpomínejte na 90. léta, kdy se na scéně zjevily Spice Girls
Členky Spice Girls v současnosti | zdroj: US Magazine

Dívčí kapelu Spice Girls není nutno dlouho představovat. Jejich hvězdná éra začala v roce 1994 a jejími členkami byly Victoria BeckhamMelanie BrownEmma BuntonMelanie Chisholm a Geri Halliwell. Bez nadsázky lze říct, že tato pětice zpěvaček utvořila nejúspěšnější dívčí skupinu všech dob.

Po čtyřletém fungování Spice Girls přišel pro fanoušky první šok, Geri se rozhodla vydat na sólovou dráhu a kapelu následně opravdu opustila. Mel B a Victoria pak ohlásily do médií zprávy o svém těhotenství a kapela se tak v roce 2001 zcela odmlčela.

Spice Girls v době své největší slávy Spice Girls v době své největší slávy | zdroj: US Magazine

V roce 2007 přišel hvězdný comeback Spice Girls v jejich původní sestavě. Turné s názvem The Return Of The Spice Girls bylo veleúspěšné. Jejich první koncert v Londýně byl vyprodán za neuvěřitelných 38 sekund! O návratu ve velkém stylu svědčí také fakt, že z původních 11 koncertů bylo v závěru šňůry 47. Ovšem po třech měsících toto turné předčasně ukončily a opět se rozloučily s fanoušky. Jejich poslední společné a výjimečné vystoupení mohli diváci shlédnout při Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,230
USD 21,970 22,090
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma