Ženu odmítli na Bulovce, porodila v sanitce

- Aktuality autor: red

V areálu Fakultní nemocnice Bulovka porodila žena v sanitce, nemocnice ji odmítla přijmout s odkazem na stop-stav. Sdělila to mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová s tím, že matka i novorozený chlapec jsou v pořádku.

Vyjádření nemocnice zatím není k dispozici. 

Ernestová uvedla, že dvaadvacetiletá žena s porodními bolestmi zavolala ve čtvrtek večer záchranku z Kauflandu v Libni. Stahy měla již ve čtyřminutových intervalech, proto s ní záchranka jela do nejbližší nemocnice, zhruba tři kilometry vzdálené Bulovky.

"K překvapení všech zúčastněných zdravotníci porodnického oddělení odmítli rodící ženu přijmout s odvoláním na vyhlášený stop-stav a dva porody v chodu. Nepomohly ani telefonické intervence dispečerky operačního střediska," řekla Ernestová. 

Posádka rychlé zdravotnické pomoci převezla nastávající maminku na nosítkách zpět do sanitky, vzdálené pět metrů od porodnického sálu, kde žena porodila zdravého chlapce. 

"Naštěstí vše proběhlo bez komplikací, novorozence i maminku se na druhý pokus podařilo předat do následné péče odborníků," řekla mluvčí. Podle ní zůstává otázkou, co by se stalo v případě nenadálých komplikací a kdo by byl za případný nezdar odpovědný.

Tagy: nemocnice Porod sanitka Bulovka

Zdroje: ČTK