Ženu a dceru Kramného zabil proud, potvrdili znalci

- Aktuality autor: roj

Žena a dcera Petra Kramného zemřely po zásahu proudem, potvrdili znalci z oboru soudního lékařství a elektrotechniky. Z jejich vraždy v egyptském letovisku Hurgada byl Kramný v úterý obžalován. Hrozí mu až doživotní vězení.

Rodina na hrob dívky a její matky položila věnec i za Petra Kramného, který je obžalovaný z jejich vražd

Rodina na hrob dívky a její matky položila věnec i za Petra Kramného, který je obžalovaný z jejich vražd,zdroj: Profimedia.cz

Výsledky práce české policie jsou v rozporu s tím, jak vyšetřování ukončila egyptská strana. "Egyptský patolog ve své pitevní zprávě stroze konstatoval, že příčina smrti obou zemřelých byla celková dehydratace organismu. Dodal, že zcela nemůže vyloučit ani otravu toxickou látkou," uvedl státní zástupce Vít Legerský. Výsledky vyšetřování české policie tyto závěry vyvrátily. "Zajištěné důkazy potvrzují, že obě ženy zemřely v důsledku zásahu elektrickým proudem," řekl. 

Blíže důkazy komentovat nechtěl. "Díky podrobnému vyšetřování české policie máme komplex důkazů, který dovoluje obžalovaného postavit před soud. Zda bude uznán vinným, nevím. Od toho je tady hlavní líčení a dokazování," řekl Legerský. Za klíčové považuje znalecké posudky. Jde o vyjádření patologa, znalce v oboru elektrotechniky, psychologa a další. 

Připustil, že vyšetřování částečně zkomplikoval fakt, že ženy zemřely v zahraničí a česká policie neměla přístup například k místu činu. "U násilné trestné činnosti je místo činu zdrojem prvotních informací. Nedostupnost místa činu v tomto případě celé přípravné řízení ztížila. Přesto se policie vyšetřování zhostila pečlivě, a tento nedostatek se podařilo překlenout," míní Legerský. 

5000 stran v 17 svazcích

Mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha řekl, že případ už byl přidělen konkrétní soudkyni. Nyní se musí seznámit se spisem, který čítá 17 svazků a přibližně 5000 stran. Do tří měsíců od podání obžaloby musí soudkyně provést úkon směřující k ukončení případu. Tím může být nařízení hlavního líčení či předběžné projednání obžaloby. 

Do 30 dnů navíc musí rozhodnout o případném prodloužení pobytu Kramného ve vazbě. Pokud soud důvody pro prodloužení vazby přijme, obžalovaný by v ní mohl zůstat až do roku 2019. 

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurgadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je zabil elektrický proud. Kramný vinu od počátku popírá. 

Moravskoslezští policisté, kteří ho obvinili z vraždy loni v únoru, dosud příčinu úmrtí nekomentovali. Nebyly ani zveřejněny výsledky pitvy a výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil. 

Tagy: Česko domácí Petr Kramný případ Kramný

Zdroje: ČTK