Žena udusila vlastní dítě, za mřížemi stráví 6 let

- Aktuality autor: red

Žena, která v roce 2002 udusila látkovou plenou svou čtrnáctidenní dceru, stráví šest let ve vězení. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který tak snížil o dva roky trest uložený Městským soudem v Praze.

Uznal matku vinnou zabitím dítěte. Případ se táhne od roku 2002, žena se od počátku hájila tím, že byla v době činu nepříčetná. Dítě prý nechtěla zabít, ale jen umlčet. 

Odvolací senát pražského vrchního soudu se případem nezabýval poprvé - v minulosti ženě dvakrát uložil osmiletý trest vězení. Obžalované se však zastal nejprve Ústavní a posléze i Nejvyšší soud. Trest si odpyká ve věznici s dozorem. 

Tragédie se odehrála v pronajatém bytě, kde žena kvůli pláči dcery probděla celou noc. Šlo o první noc po dvou týdnech od narození dítěte, kterou trávila celá rodina pohromadě.

Předtím žena pobývala u své matky, která jí pomáhala zvládnout péči o novorozeně. Ačkoliv u ní chtěla setrvat déle, otec dítěte trval na tom, aby se jeho manželka vrátila domů. 

Ráno po probdělé noci přistoupila vyčerpaná matka k postýlce, přeloženou látkovou plenou přikryla dceři celý obličej a několik minut tlačila oběma rukama na nos a ústa. Po činu se zhroutila a dlouhou dobu strávila v péči psychiatrů.

Tagy: soud vražda

Zdroje: ČTK