Žena, kterou srazil na jaře cyklista, zemřela. Viníka policie nedopadla

- Aktuality autor: Michal Polák

Šestasedmdesátiletá žena, kterou letos na jaře srazil v Šumperku u nádraží neznámý cyklista, svým zraněním v těchto dnech v nemocnici podlehla. Policisté v souvislosti s touto tragickou nehodu znovu vyhlásili pátrání po cyklistovi, který seniorku srazil na přechodu pro chodce a ujel. Případ vyšetřují pro podezření z těžkého ublížení na zdraví, řekl dnes krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. 

Nehoda se stala 13. dubna ve 13:00 v Jesenické ulici. "Šestasedmdesátiletá žena ze Šumperka přecházela se svým vnukem ve směru od nádraží Českých drah přechod pro chodce na světelný signál volno. Z levé strany se náhle přiřítil cyklista, který v plné rychlosti narazil do skupinky chodců a ženu srazil," uvedl policejní mluvčí. 

Cyklista podle policistů poté z místa nehody následně odjel směrem k ulici Lidická. Žena utrpěla velmi vážná poranění, kterým ve Fakultní nemocnici v Ostravě po necelém půl roce podlehla. 

Policisté se na veřejnost obrací s žádostí o informace k nehodě znovu, dosud se totiž žádný svědek neozval. Případní svědci nehody se mohou obrátit na dopravní inspektorát v Šumperku nebo na linku 158. 

Tagy: smrt nehoda cyklista Šumpersko důchodkyně

Zdroje: ČTK