Žena, která otrávila dítě fridexem, se chtěla ve vězení zabít

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Ve vazební věznici v Plzni se v uplynulých dnech pokusila o sebevraždu sedmadvacetiletá žena. Podle serveru lidovky.cz se jedná o mladou ženu z Nejdku na Karlovarsku, která v srpnu nechala svou šestiletou dceru vypít jedovatou chladící kapalinu.

Mluvčí věznice zatím nepotvrdila ani nevyvrátila, zda jde skutečně o tutéž osobu. 

"Mohu uvést pouze to, že policejní šetření vyloučilo cizí zavinění," uvedla mluvčí věznice Jana Bartošová. Podle serveru je žena mimo ohrožení života. Způsob, jaký pro sebevraždu zvolila, zatím není znám. Případem se zabývá policie. 

Záchranka u ženy nezasahovala

Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové záchranka zasahovala v uplynulých dnech v borské věznici, ale jednalo se o případ muže. "U ženy ne. Mají tam ale svého lékaře během dne, je možné, že si to tam dělali sami," uvedla Ptáčková. 

Sedmadvacetiletá matka se pokusila dceru otrávit 30. srpna. Podle policie svůj čin plánovala. Jedovatou kapalinu dala dítěti vypít, když se probudilo a mělo žízeň. Dívka nakonec přežila. Na ženu byla uvalena vazba, za pokus vraždy jí hrozí až 20 let nebo i výjimečný trest. 

Fridex neboli ethylenglykol se používá jako nemrznoucí chladicí kapalina pro automobily, má i jiné využití v průmyslu. Je to sladká sloučenina, proto to někdy děti vypijí. Často se proto do ní přidávají příměsi způsobující hořkou chuť.

Tagy: sebevražda

Zdroje: ČTK