Žena, jež otrávila dcerku nemrznoucí kapalinou, skončila ve vazbě

- Aktuality autor: red

Sedmadvacetiletou ženu z Nejdku, která se v úterý pokusila otrávit svou šestiletou dceru nemrznoucí kapalinou do motorů, vzal v pátek plzeňský soud do vazby.

Policie již ženu obvinila z pokusu o vraždu. Sdělila to krajská policejní mluvčí Andrea Pomíchalová. Dívka otravu zatím přežila, je ale v kritickém stavu v péči Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. 

Motivem pokusu o vraždu mohla být zřejmě pomsta otci děvčátka, s kterým se žena rozešla. Na svůj čin se přitom podle policejního vyšetřování delší dobu připravovala. Dosvědčují to například časopisy, ze kterých obviněná žena čerpala informace o jedech. Nakonec se rozhodla pro nemrznoucí směs Antifriz. 

Žena zřejmě očekávala, že dcera po požití jedovaté tekutiny zemře rychle. Jenže dívka několik hodin trpěla, měla křeče a bolesti. Matka pak nakonec sama zavolala záchrannou službu.

Zdravotníci dívku okamžitě transportovali do pražské fakultní nemocnice a po zjištění, že jde o otravu, kontaktovali policii. Ženě hrozí za pokus o vraždu až dvacet let vězení nebi i výjimečný trest.

Zdroje: ČTK