Žena izraelského politika vtipkovala o Obamovi. Teď si za to sype popel na hlavu

- Aktuality autor: pal

Rodina Izraelského ministra vnitra Silvana Šaloma čelí velké vlně kritiky. Ministrova žena Judy si na sociálních sítích zažertovala na účet amerického prezidenta Baracka Obamy. Její komentář okamžitě vyvolal pobouření a ona sama ho hned stáhla a za své chování se omluvila. 

Ministr vnitra Šalom a jeho žena Judy čelí skandálu kvůli vtipu na amerického prezidenta

Ministr vnitra Šalom a jeho žena Judy čelí skandálu kvůli vtipu na amerického prezidenta,zdroj: Profimedia.cz

"Víte, jaké je kafe Obama? Černé a slabé," napsala Šalomova manželka Judy na komunitní síti Twitter. Ihned se objevily šokované reakce, odsouzení i obvinění z rasismu. "Omlouvám se, byl to hloupý vtip, který mi někdo řekl," reagovala poté, co tweet smazala. "Prezidente Obamo, neměla jsem sem tento nemístný vtip, který jsem zaslechla, psát," obrátila se přímo k americkému prezidentovi.

"Mám ráda všechny lidi bez ohledu na jejich rasu a náboženství," dodala s tím, že se omlouvá, jestli někoho urazila. "Doufám, že budu ještě vdaná, až přiletí můj manžel a dozví se, co jsem udělala," doplnila.

Silvan Šalom je členem vládní strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua. Je ministrem vnitra a zároveň má na starosti strategické vztahy se Spojenými státy. Jeho manželka je známou televizní a rozhlasovou moderátorkou.

Tagy: zahraničí Izrael vtipy sociální sítě izraelská politika

Zdroje: ČTK