Zemanův mluvčí zuří. ČT neodvysílala živě jeho tiskovku

- Aktuality autor: art

Česká televize v úterý neodvysílala živě tiskovou konferenci mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, který to prohlásil za dětinskou pomstu. Hrad zvažuje, zda si na ČT nebude stěžovat Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. 

ČT naštvala Ovčáčka. Nevysílala ho živě

ČT naštvala Ovčáčka. Nevysílala ho živě,zdroj: Profimedia.cz

Televize své rozhodnutí zdůvodnila tím, že upřednostnila aktuální dění ve sněmovně. V minulosti přitom Ovčáčkovy tiskovky živě vysílala. Hradní mluvčí to považuje za "dětinskou pomstu České televize za názory prezidenta republiky". Zeman minulý týden Českou televizi tvrdě kritizoval.

"Je třeba veřejně vyslovit otázku, že pokud bude Česká televize cenzurovat názory nejvyššího ústavního činitele, jak bude potom postupovat v případě dalších ústavních činitelů, politiků a občanů," komentoval to Ovčáček v tiskovém prohlášení. 

Rada se k situaci zatím postavila zdrženlivě s tím, že by se s ní musela podrobněji seznámit. Její předseda ale upozornil, že každý provozovatel vysílá dle vlastního uvážení.

Televize se brání, že šlo o Ovčáčkovu pravidelnou tiskovku a žádná mimořádná témata Hrad dopředu neavizoval. "Obsahem vystoupení byl jen souhrn prezidentských aktivit minulého týdne, o nichž jsme již informovali," dodala mluvčí televize Alžběta Plívová.

ČT proto v živém vysílání dala přednost sněmovně, která projednávala energetický zákon a zrušení druhého důchodového pilíře. Ovčáček s tím ale nesouhlasí s tím, že na tiskovce neshrnoval jen prezidentovu činnost z uplynulého týdne, ale mluvil také o čtvrtečním jmenování nového ministra spravedlnosti nebo plánované cestě Zemana na Liberecko. 

Tagy: Česko Česká televize veřejnoprávní televize český prezident média a internet veřejnoprávní média

Zdroje: ČTK