Zemanova oslava vítězství bude pojata jako připomínka "zrady" poslanců ČSSD

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Připomínkou "zrady" části poslanců ČSSD v roce 2003 a oslavou nástupu na Hrad po deseti letech od prvního neúspěšného pokusu stát se českým prezidentem má být pondělní soukromá párty Miloše Zemana, kterou pořádá zakladatel Jazzové sekce Karel Srp. Pořadatel to dnes řekl médiím. Zeman podle něj pozvánku na oslavu přijal. 

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: Mediafax

Zeman se před deseti lety ucházel o místo na Pražském hradě. Někteří poslanci jeho ČSSD, jejímž byl dlouholetým předsedou, tehdy nedali Zemanovi hlas v parlamentní volbě. Neúspěšný kandidát je tehdy označil za zrádce. Hlavou státu se stal Václav Klaus, který o pět let později mandát obhájil. 

Pondělní oslava se uskuteční v sídle Jazzové sekce v pražské Valdštejnské ulici. Podle Srpa na ni přijde okolo stovky hostů - Zemanových příznivců. Na večírku by se měli objevit také jeden z kandidátů na prezidenta z dob Pražského jara Čestmír Císař nebo spisovatel Zdeněk Mahler. Zúčastní se i spisovatelka Lenka Procházková, která v poslední době proslula jako bojovnice proti církevním restitucím. 

Setkání se odehraje ve všech prostorách Jazzové sekce. Hrát má jazzová hudba z třicátých let. 

Klausův mandát vyprší 7. března. O den později se funkce ujme Zeman, který v lednu vyhrál historicky první přímou volbu hlavy státu.

Tagy: ČSSD oslava Prezidentské volby 2013 Jazzová sekce

Zdroje: ČTK