Zemana ve Zlíně přivítaly stovky lidí i jeden aktivní odpůrce

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Stovky příznivců a jeden odpůrce čekali dnes v podvečer na prezidenta Miloše Zemana na centrálního zlínském náměstí Míru. Člen sdružení Repelent 21, které od posledních krajských voleb kritizuje účast komunistů ve vedení kraje, vystoupil kriticky proti prezidentovi. V ruce držel transparent Stop Zemanovi, Stop totalitě. Zeman mu dal prostor položit otázku a reagoval na ni.

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: Isifa.com

"Domnívám se, že Miloš Zeman nás chce zavléct před listopad 89. Pouze naprostý ignorant může něčemu takovému nečinně přihlížet či se toho dokonce aktivně účastnit," řekl protestující Zbyněk Horváth, který ve své řeči k Zemanovi uvedl, že prezident sice zmiňuje obdiv ke zlínskému podnikateli Tomáši Baťovi, ale zřejmě si neuvědomuje, jak se Baťa stavěl ke komunistům. "My zde nechceme zpět Gottwaldov," řekl Horváth. Prezident mu odpověděl tím, že jej komunisté třikrát vyhodili z práce a není si vědom toho, že by mu nyní dopomohli k prezidentskému úřadu. 

Sdružení Repelent 21 dnes dopoledne také před sídlo krajského úřadu, kde Zeman svou návštěvu zahajoval, nainstalovali k sousoší Tomáše a Jana Antonína Baťových figuru prezidenta Zemana s nápisem "Poznáš, kterému z nich nevadí podpora komunistů?". 

Ostatní obyvatelé Zlína však na náměstí většinou patřili k Zemanovým příznivcům, na jeho odpovědi reagovali potleskem. Šlo převážně o lidi v důchodovém věku. Prezidenta se ptali například na to, jak zmírnit nezaměstnanost. "Chcete-li snížit nezaměstnanost, musíte vytvořit nová pracovní místa, ta můžete vytvořit jen investicemi. Ty přinášejí dlouhodobě nejvyšší efekt," uvedl Zeman

Probírala se také otázka církevní a sociální či neúspěšné podnikatelské záměry. Zeman připomněl, že země potřebuje podnikatele a ne podvodníky. Prezident také vyzval lidi, aby šli k volbám, odmítl však, že by propagoval jakoukoliv stranu. 

Setkání na zlínském náměstí bylo prvním z řady, které prezident při své třídenní návštěvě kraje absolvuje. Ve čtvrtek se setká s lidmi ve Valašských Kloboukách, Vsetíně a Kroměříži. V pátek zavítá do Uherského Hradiště. 

Tagy: návštěva prezidenta Jižní Morava

Zdroje: ČTK