Zeman se dnes sejde s Klausem, později přijme Nečase

- Aktuality autor: Danica Klein

Budoucí prezident Miloš Zeman (SPOZ) se dnes sejde se svým předchůdcem v úřadu Václavem Klausem. Na Pražském hradě jej navštíví dvě hodiny po poledni. V podvečer pak Zeman ve své kanceláři na Hradčanech přijme předsedu vlády a ODS Petra Nečase. 

Václav Klaus s Milošem Zemanem

Václav Klaus s Milošem Zemanem,zdroj: Mediafax

Klaus se svou rodinou Zemanovu kandidaturu na Hrad podpořil. Po jeho vítězství nad Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) řekl, že "konečně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí". Zeman chce dnes Klausovi za podporu poděkovat. Oba politici, kteří se léta znají a vždy dávali najevo vzájemný respekt, zřejmě budou diskutovat o přebírání prezidentské funkce. 

Nastupující hlava státu je ostrým kritikem současného kabinetu. Zeman v pondělí dokonce připustil, že podle jednoho z možných výkladů ústavy prezident může bez jakýchkoli podmínek premiéra odvolat. Ihned po svém vítězství Zeman prohlásil, že vláda by měla skončit a měly by se uskutečnit předčasné volby. 

Klausův druhý prezidentský mandát vyprší 7. března. O den později bude do funkce slavnostně uveden jeho někdejší politický rival Zeman.

Tagy: funkce návštěva

Zdroje: ČTK